Jak bydlí Miss ČR 2004?

29. září 2011 v 14:24 | Jaroslav Jarosurabbu Vydržel |  FENG SHUI
Webový portál bydlení na idnes.cz před pár dny přinesl pohled na do soukromí úspěšné lekarnice a Miss České republiky 2004 Jany Doležalové. Představili nám její dům a my se teď na něj společně trochu podíváme.

Jana Doležalová v článku říká: "Bydlíme zde půl roku, interiér tak ještě nemá finální podobu. Ale přírodní materiály použité v domě v kombinaci se zelení kolem domu mají opravdu uklidňující vliv......... Líbí se mi moderní, jednoduchý design, čisté linie, vzdušné prostory a velká okna. Jsem také příznivcem přírodních materiálů a toho, aby se jednotlivé prvky prolínaly v celém domě. To byla hlavní filozofie, kterou jsme se řídili při budování interiéru."

Bohužel nemáme možnost napřímo nahlédnou do bytu a vzhledem k tomu, že neznáme ani umístění domu v prostoru nebudeme se věnovat analýze plujících hvězd, ale podíváme se na pohyb čchi pouze z pohledu základních pravidel školy formy, která je stejně podstatná jako škola kompasu, ba možná ještě o poznání podstatnější.

S ohledem na přístupné fotky je zřejmé, že dům je aspoň částečně ve svahu a spodní patro částečně zapuštěné. Spodní patro, kde se nachází vchod do nemovitosti je určeno po návštěvy, kancelář a wellness aktivity. V domě je sauna a vnitřní bazén nacházející se pod místnostmi číslo 1 a 2 druhého patra. Budeme se věnovat tedy hlavně prvnímu patru, které je obytné a určeno jako soukromé prostory obyvatelů nemovitosti.

Prvním čeho si všimneme na nemovitosti je její nesouměrnost. Tento nešvar moderní architektury je častým jevem v současných stavbách. Dochází zde k tomu, že v místech, kde chybí stavba tak aby tvořila celek, se nedá účinně ovlivňovat vliv plujících hvězd a paláců příslušejících do těchto prostor. Pokud tedy palác partnerství nebo kariéry leží tak říkajíc mimo nemovitost, nemáme nad ním dostatečnou kontrolu a nejsme tedy schopni do něj přivábit harmonii ani z ní pramenící štěstí. Zde, v této nemovitosti, je velkým problémem i to, že její centrální palác, tedy jakési srdce domu, leží mimo nemovitost. O dopadech takového řešení se dá v této situaci jen spekulovat, ale obecně je to velmi neblahé řešení.

Dalším problémem je postavení dveří mezi místnostmi č. 8 (koupelna) a č.4 (pokoj). Umístění dveří obecně proti sobě je bráno jako neblahé a postavení dveří pokoje a koupelny je ještě o stupeň horší s ohledem na vliv koupelny, která tzv "odsává" životodárné čchi v prostoru.

Dalším problémovým místem je ložnice, která porušuje mnoho pravidel učení Feng Shui.
Můžeme si všimnout, že vyřešení, které nabídli architekti je "efektní ale to je asi tak vše. Odsuňme stranou to, že je malá pravděpodobnost, že obyvatelka leží ve svém příznivém směru, který by ji dopřával uvolnění a kvalitní spánek. Velkou chybou je ukotvení postele o tzv živou stěnu s oknem. Takovéhle stěny pulzují a nejsou vhodné k umístění čela lůžka. Vhodnou stěnou jsou ty které nemají okna ani dveře. Barevné ladění místnosti do zelena což není obecně příznivé z pohledu vlivu barev na náš organizmus, protože zelená představuje energii zrodu, vzniku a tedy pohybu. Z dostupných veřejných zdrojů při vypočítání horoskopu víme že sl. Doležalová je narozena pod vlivem Vodní Opice v roce Kovového Fénixe a tedy zelená pro ložnici je zcela nevhodná. Lesklé plochy lamina použité na protilehlé stěně postele jsou v celkovém důsledku jen dovršením takovéhle sice designově asi zajímavé ložnice, nicméně z pohledu učení Feng shui nevhodné ložnice. Energetický proud, který vchází dveřmi a vychází přes postel oknem vem, bude působit rušivě a neblaze. Kdo ví, zda tento pokoj či celý dům, není příčinou toho, že tato bezpochyby přitažlivá žena je ve svých 30 letech zatím bez potomka. Ale tohle je čirá spekulace.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama